kontrast

A A A A

czcionka

A A+ A++

Zapraszamy na Nocny Patrol Rowerowy – edycja 2019

Zapraszamy na Nocny Patrol Rowerowy – edycja 2019

Administratorzy stron internetowych www.drawskopomorskie.com i www.dsi.net.pl ponowie zapraszają na kolejną edycję rajdu rowerowego - Nocny Patrol Rowerowy – edycja 2019. Wydarzenie zaplanowane zostało na piątkowy wieczór - 23 sierpnia 2019 r.

Organizacja rajdu rowerowego jest możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z programu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Program Społecznik. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Żarek na realizację inicjatywy udało się pozyskać środki finansowe, które pokryją m.in. koszty wyprodukowania okolicznościowych kamizelek a także organizacji poczęstunku, zapewnienia auta serwisowego na trasie rajdu i łączności pomiędzy osobami zabezpieczającymi rajd.

Tradycyjnie plenerowym biurem rajdu będzie plac Leopolda Kuczerawego w Drawsku Pomorskim, gdzie przy fontannie (w dniu 23 sierpnia) od godz. 20-stej będą trwały zapisy uczestników. Dla pierwszych 60 osób, które pojawią się przy naszym mobilnym biurze rajdowym przygotowaliśmy okolicznościowe kamizelki. Pozostałe osoby odblaskowe emblematy będą musiały zorganizować sobie we własnym zakresie. Natomiast dla wszystkich uczestników na zakończenie rajdu będzie czekał poczęstunek.

Zapisy na rajd będą trwały od godz. 20:00 przy fontannie na pl. L. Kuczerawego w Drawsku Pomorskim. Około godz. 20:45 nastąpi odprawa przed rajdem i oczywiście tradycyjne pamiątkowe zdjęcie. Podczas zapisów obsługa rajdu sprawdzi stan techniczny rowerów oraz oświetlenie. W ramach współpracy z drawską Strażą Miejską i Komendą Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim sprawdzimy stan rowerów , które wezmą udział w rajdzie oraz przekażemy niezbędne informacje w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

HARMONOGRAM

ZBIÓRKA godz. 20:00 - 20:45

ODPRAWA: godz. 20:45

ODJAZD: godz. 21:00

PRZEJAZD ULICAMI DRAWSKA: 21:00 – 21:20

OKOŁO GODZ. 21:30 WYJAZD POZA TEREN MIASTA

DYSTANS: ok. 35 km.

NA TRASIE: SMALEC I OGÓRKI

NA ZAKOŃCZENIE: ognisko i poczęstunek

Punktualnie o godz. 21. Grupa rowerzystów tradycyjnie przejedzie ulicami miasta, a następnie wyruszy w kierunku Małego Jankowa. Trasa rajdu wyniesie około 35 kilometrów i będzie wiodła z Drawska Pomorskiego do Małego Jankowa – Jankowa – Woliczna – Oleszna – Dzikowa – Mielenka Drawskiego – Gudowa. Powrót do Drawska planowany jest około godz. 1 w nocy. Wszyscy rowerzyści będą mogli na zakończenie skorzystać z poczęstunku przy ognisku na przystani kajakowej SKIFF SLSLOM Sławomira Gręziaka nad jeziorem Okra. Zachęcamy, aby każdy z uczestników zamontował na swoim rowerze jak największą liczbę światełek, tak abyśmy byli widocznie z wielu kilometrów.

Organizację rajdu będą wspierali doświadczeni przewodnicy z PTTK Oddział w Drawsku Pomorskim.

Przypominamy, że jest to wyprawa rekreacyjna, a uczestnicy biorą w niej udział na własną odpowiedzialność, a osoby poniżej 15 roku życia mogą jechać wyłączenie pod opieką osób dorosłych. Uczestnicy rajdu dokonując zapisu na rajd akceptują warunki i poniższy regulamin.

Organizacja rajdu nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc i wsparcie partnerów rajdu, którym bardzo serdecznie dziękujemy. W tym roku wsparli nas:

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego w ramach dofinansowania z Programu Społecznik

Stowarzyszenie Żarek

Klub Sportowy Orliczek

Skiff Slalom – Sławomir Gręziak,

PTTK Oddział w Drawsku Pomorskim,

Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim,

Straż Miejska w Drawsku Pomorskim,

Wróć