Razem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego!

W dniu 28 września 2019 roku na terenie powiatu drawskiego przeprowadzone zostały działania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W realizację projektu zaangażowani zostali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, Komisariatu Policji w Czaplinku oraz członkowie Stowarzyszenia Żarek.

Działania realizowane były w ramach zadania publicznego Województwa Zachodniopomorskiego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym pod tytułem „Mówimy NIE dla środków psychoaktywnych!”.

W ramach podejmowanych czynności na drogach powiatu drawskiego prowadzone były kontrole kierujących samochodami, motocyklami, rowerami oraz w stosunku do pieszych.

W wyniku podjętych działań ujawniono szereg wykroczeń drogowych za popełnienie, których odbiorcy mieli do wyboru przyjęcie mandatu lub poświęcenie kilku chwil na naukę udzielania pierwszej pomocy i rozmowę dotycząca zagrożeń czyhających na drodze.

Po wykonaniu wskazanych przez organizatorów czynności ratowniczych, kierowcy oraz pasażerowie pojazdów, a także rowerzyści i piesi otrzymywali kamizelki odblaskowe, breloki ratownicze, ulotki informacyjne zawierające porady jak bezpiecznie korzystać z dróg publicznych oraz jednorazowe alkotesty.

W większości przypadków kierowcy z uśmiechem na twarzy ruszali w dalszą podróż, życząc sobie i innym użytkownikom drób szerokiej drogi.

Niestety, w kilku przypadkach w związku z wagą popełnionych wykroczeń policjanci zmuszeni byli podjąć stosowne czynności służbowe i rozliczyć kierowców zgodnie z obowiązującymi przepisami.